Program

St 19. 9.

Letní kino: Masaryk

20:00 | 30 Kč
Událost na Facebooku
MASARYK (2016)
historický / drama, r: Julius Ševčík, 113 minut

Česko si na tzv. osmičkový rok připomíná důležité milníky naší historie. A ve středu 19.9. se přidá i Klubovna se vzpomínkou na Jana Masaryka. V roce 1938 se odehrává film Julia Ševčíka, a asi netřeba připomínat, že v roce 1948, pár týdnů po "vítězném únoru", byl zabit. Jeho smrt je dodnes zahalena tajemstvím, ale mnohá tajemství skrýval i jeho život.

Masaryk prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue. 
Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.
Muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však i svou temnou stránku. Masaryk hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění. Tehdejší velvyslanec v Londýně se najednou ztrácí z veřejného života. Přerušuje kontakt s politickými kolegy i s přáteli. Na několik měsíců mizí, kamsi do Ameriky... Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země.

======= dále promítáme =======

26.9. DEJ MI SVÉ JMÉNO (Call me by your name, 2017)
drama / romantický, r: Luca Guadagnino, 132 minut
https://www.csfd.cz/film/477659-dej-mi-sve-jmeno/prehled/

Odkazy

https://www.csfd.cz/film/134042-masaryk/prehled/