Program

7. 12.

The Viv

19:30
Událost na Facebooku
Vánoční akustický koncert - The Viv a hosté.
 

Hrajeme přímočarou riffovou hudbu. Žánrově se nechceme moc vyhraňovat, ale tvorba se točí kolem grunge, progressive a hard rocku...

Kapelu tvoří:

 • Bicí - Romik
 • Basa - Kubke
 • Zpěv/kytara - Pepe
 • Kytara - Lukas
   

  Co bylo před The Viv? Kubke a Pepe hráli pár let v Transemotions. David Scharf experimentoval ve více kapelách, ale asi nejvíce se věnoval Red Eye. Ačkoli The Viv jsou pražskou kapelou, všichni její členové mají kořeny na českolipsku, a proto při zakládání nové kapely Pepe a Kubke vzpomněli na řízný tlukot Davida a přizvali ho jako prvního kandidáta na post za bicími. Už po první zkoušce bylo jasno, že pro plánovaný zvuk kapely jsou Davidovi údery dostatečně "wostré".

  Další období bylo věnováno pečlivému zkoušení, skládání a provizornímu nahrávání... a také hledání zpěváka a frontmana. Zde bohužel stále narážíme, a tak se provizorně stává zpěvákem Pepe s tím, že ho snad postupně místy doplní Kubke. Pepe to dotáhl tak daleko, že se The Viv začali chystat na svůj první koncert... a ten se vyvedl nad očekávání dobře.

  V srpnu 2011 kapela začala ve studiu Wonderlost nahrávat svou první desku s názvem Creature. Nahrávání a postprodukce se protáhla až do března 2012, nicméně výsledku to zcela jistě prospělo.

  Záhy po nahrání desky post za bicími opustil David Scharf, což znamenalo hledání náhrady za bicí a zdržení vydání. Za bicí však brzy nastoupil Ramonn, který se s kapelou přes léto sehrál a věnoval se již i nové tvorbě.

  Debutová deska Creature byla nakonec vydána v září 2012 v nákladu 500 ks, řádně pokřtěna a doplněna marchandisem. Dále se kapela věnovala živému hraní, skládání a maximalizaci využití nového "motoru", tedy bicmena s velkým potenciálem.

  V roce 2014 jsme o sobě dali vědět singlem s názvem Left Apart, na kterém jsme trochu zaexperimentovali s přizvaným hostem a aranží. Left Apart jsme vypustili do světa na začátku roku 2015 a pokřtili jsme ho na 5. narozeninách, které jsme oslavili dvojkoncertem v Praze a České Lípě.

  V roce 2015 byl již v podstatě nachystán materiál na v pořadí druhou desku. V první polovině roku 2016 jsme desku nahráli, vyprodukovali a podpořili novým merchandisem a samozřejmě nezbytnou tour. Aby toho nebylo málo, konečně jsme se rozhoupali a zkusili, jak bude kapela znít s druhou kytarou. Zkusili jsme Lukáše Andrlíka (ex Infuzze) a zvuk posílené kapely se nám líbil natolik, že jsme již dále pokračovali ve čtyřech, a to jak na  singlu It's true, tak i ve zbytku desky Vivien's Dream. Jak je naším dobrým zvykem, desku jsme pokřtili v Praze i v České Lípě.

  Rok 2017 jsme pojali více odpočinkově. Doladili jsme integraci Lukáše do kapely, přestěhovali zkušebnu, obnovili náš akustický set a odehráli např. perfektní Vánoční akustic mini tour, 3 dny, 3 města, 3 kluby. Rok 2018 vyhlížíme s vidinou pravidelného přísunu koncertů i nových písní.

  Děkujem za vytrvalou podporu a přízeň, kterou nás zahrnujete, především během koncertů a po nich :)

  The Viv

Odkazy

http://bandzone.cz/theviv
http://www.theviv.cz/