Program

Čt 17. 1.

Hm..., Free Balkan quintet - VYPRODÁNO

19:00 | 170 Kč | PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
Událost na Facebooku
Vzácné setkání na prknech Klubovny! Smart-folková stálice Skupina Hm...zahraje společně s balkan-jazzovými kouzelníky Free Balkan Quintet
Koncerty kapely Hm... jsou vyhlášené kombinací neotřele zaranžovaných skladeb, chytrých textů a intenzivní komunikace s publikem. Free Balkan quintet naproti tomu útočí na posluchače nekompromisní instrumentální hudbou, kde se mísí energie balkánských tanců a jazzová zručnost muzikantů.

Skupina Hm... působí sice už od roku 1994, ale (jak sami tvrdí a dokazují) nemají příliš komerční ambice. Přesto mají mnoho oddaných fanoušků. Hudební zařazení skupiny není jednoduché, její písně umí být velice křehké, klasicky taneční, formálně praštěné, téměř rockové, nebo i punkové. Na koncertech členové písně prokládají většinou improvizovaným mluveným slovem, přičemž se občas dokážou navzájem pěkně vyvést z rovnováhy. 

V roce 2011 dokončila skupina Hm... album dětských písniček. Není to prý pokus o svezení na současné populární vlně vydávání hudby pro děti, ale reakce na to, že se od roku 2002 narodilo členům kapely deset dětí a tím pádem u nich došlo k posunu vnímání světa. Většinou textů jsou tradičně básně českých klasiků (František Hrubín, František Halas, Ivan Blatný, Josef Kainar, Pavel Šrut a další), objeví se ale i zhudebněné básničky, které Hm... tátové věnovali svým dětem. 

Zatím poslední CD skupiny nese název Lovu zdar. Viktor Ekrt k tomu říká: „Tento slogan se nejprve objevil v písni Marka Doubravy jen tak na okraji. Velice rychle ale nabídl další významy a stal se pojítkem alba. Ve stejnojmenné písničce lze heslo vnímat jako lehce ironické povzbuzení člověka v drobné životní krizi, v tápání na cestě mezi 30 a 40 lety. Další významy se také vážou spíš k našim životním kotrmelcům, než ke skutečnému lovu zvěře. Co můžeme lovit? Čas, své představy, sebe sama, jiné ženy, atd...“

Na konci května 2016 ze skupiny odchází bubeník Tomáš Rejholec, kterého po letní pauze nahrazuje Jaroslav Noga.

Odkazy

https://www.facebook.com/Skupina.Hm/
http://bandzone.cz/freebalkanquintet
http://www.skupina.hm/