Program

St 4. 12.

Emozpěv, Michael to Castle

19:30
Kapele Michael to Castle dominuje charismatická zpěvačka Naďa Vilgošová, kterou doplňuje rytmická sekce čtyř muzikantů. Členové z různých koutů republiky se sešli na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Autorské písně v češtině a angličtině pochází přímo z pera Nadi.
Prostřednictvím moderních groovů, které často vybízí k tanci, se kapela snaží publiku předat svůj osobitý pohled na svět.
-----------
emozpěv - je kapela. Hudební základy mají kdesi v české písničce, ale nečekejte přílišnou alternativu ani rádiový střední proud. Naopak, připravte se na syrový a dravý indie rock s melancholickým nádechem nejen v textech, ale i v celkovém provedení. To dělá z emozpěvu jednu z nejnápaditějších skupin, kterou lze v Čechách potkat. Emozpěv má za sebou dynamický vývoj od sólového písničkáře přes duo, trio, kvartet až po plnou kapelní sestavu. Na kontě mají již dvě desky. Z první eponymní zabodoval na jaře 2014 v hitparádě Velká Sedma na Radio 1 singl Svár. Druhou desku s názvem Hebké bolesti produkoval Boris Carloff a na podzim 2016 vyšla na labelu Tranzitor v distribuci firmy Supraphon, tato se setkala se širším ohlasem a například hudební magazín Headliner jí charakterizoval jako jednu z nejvyzrálejších indiefolkových nahrávek z poslední doby. Kapela na podzim 2019 vydává nové EP.

Odkazy

https://bandzone.cz/michaeltocastle
https://bandzone.cz/emozpev