O klubovně

Klubovna je kulturní a komunitní centrum v pražských Dejvicích, které vzniklo v roce 2009 v budově bývalé dvoutřídky z 50. let. Je provozována Občanským sdružením Povaleč za podpory MČ Prahy 6 a široké veřejnosti. Klubovna původně vznikla od studentů pro studenty, nicméně postupem času se stala nedílnou součástí kulturní mapy celé Prahy.

Hlavní náplní našeho programu jsou koncerty, od mladých pražských kapel po zahraniční hosty, a pravidelné filmové a divadelní večery. Nedílnou součástí života Klubovny jsou ale i herní večery, přednášky a diskuze, benefiční akce nebo například velmi oblíbené pravidelné stříhání vlasů.

Jedním z nejdůležitějších cílů Klubovny je vytvářet živý a otevřený prostor pro setkávání. Od roku 2013 funguje na zahradě komunitní kompost pro místní obyvatele, celoročně je k dispozici sauna a rozlehlá zahrada poskytuje mnoho prostoru pro trávení volného času. K zapůjčení máme několik desítek deskových a venkovních her, pro ty nejmenší je pak prolézačka a pískoviště. Samozřejmostí je i plně vybavený bar. Jak vnitřní, tak venkovní prostory Klubovny jsou ideální též pro vzdělávací akce či workshopy.

Historie

Občanské sdružení vyhrálo výběrové řízení MČ Praha 6 na pronájem prostoru bývalé školky na jaře 2009 a od května téhož roku si prostor pronajímá. V létě pak probíhala celková rekultivace budovy, aby byla připravena na provoz Kulturního centra.

V listopadu 2009 se Klubovna otevřela široké veřejnosti a v provizorním provozu fungovala až do léta 2010. Po půlroční předkolaudační pauze jsme otevřeli v lednu 2011.

Klubovna je dílem lidí kolem Občanského sdružení Povaleč. Jsme skupina mladých lidí, kteří v roce 2006 založili festival Povaleč ve Valči na Karlovarsku, který dodnes pořádají. Pojí nás společné zájmy a touha otvírat dveře studentským a mladých uměleckým projektům. Podporujeme nemainstreamové, avšak kvalitní počiny.

Pronájem

Pokud máte zájem v Klubovně organizovat jakoukoliv akci, neváhejte se nám ozvat na email klubovna@povalec.cz.

Prostor Klubovny tvoří v první řadě sál, který je vybaven kvalitním ozvučením, osvětlením, projekčním plátnem a projektorem. Disponujeme také základem bicí soupravy, která je veškerým kapelám k dispozici.

Dále tvoří Klubovnu tzv. hospoda, jejíž stěny využíváme pro nejrůznější výstavy. Barová místnost zase disponuje vybaveným djským pultem, kde každý čtvrtek až sobotu hrají djs všech žánrů.

Podmínky se snažíme vždy ušít na míru organizátorům, nicméně nájem se v Klubovně neplatí. Jediné, co je potřeba, se podílet na zaplacení zvukaře a amortizace aparátu.