Program

So 2. 3.

Ukrajinské pohádky

15:00 | 100 Kč
Událost na Facebooku
Trojice ukrajinských lidových pohádek pro diváky od 4 let. Jak se narodil Krtek?  Jak přemůže mladý Carevič zlého Hada?  A co na to jeho Sestra?  Hravé vyprávění loutkami, které během představení vznikají z vojenské výzbroje a části armádní výbavy, kterou po sobě Rusko zanechalo na Ukrajině.
 
Představení je v českém jazyce.
 
Hrají: Tetiana Ferniuk, Gustav Hašek.
Námět a režie: Krutý krtek
Scénografická spolupráce: Tereza Venclová Vašíčková
Dramaturgická spolupráce Zuzana Sikačová

 Vstupenky (100 Kč za dětského diváka - dospělý doprovod zdarma) budou k dostání na místě.
Tematizací odlišných kultur, zvyků a příběhů ve srozumitelné a univerzální formě pohádek chce Krutý krtek zasít semínko tolerance a porozumění mezi majoritním publikem a těmi, kteří tvoří v našem vzdělávacím systému dnes menšinu. Inscenace navazuje na dramaturgickou linku loutkových pohádek pro české školky a školy. Po romských (2018) a vietnamských (2020) se tentokrát zaměřujeme na pohádky ukrajinské pohádky s dvojicí ukrajinsko-českých herců.
 
Tatiana Feniuk
Narodila se a před válkou žila v ukrajinském Ivano-Frankivsku, kde také vystudovala na vysoké škole herectví. Nyní žije v Praze, kde se v sezóně 2022/2023 objevila na prknech jeviště ABC.
 
Gustav Hašek
Držitel ceny Thálie v kategorii Loutkové divadlo za rok 2022. Po maturitě vystudoval herectví na Vyšší odborné škole herecké v Praze a hostoval přitom třeba v Národním divadle. Po studiích začínal svou profesionální kariéru v Severomoravském divadle v Šumperku, kde hrál tři sezóny než odešel do svobodného povolání a vrátil se do Prahy. Zde spolupracuje formou hostování s různými scénami (Divadlo Minor, D21, Divadlo Aqualung, Divadlo Na Fidlovačce a další).
Ukrajinské pohádky vznikly za finanční podpory Státního fondu kultury ČR. Děkujeme!

Odkazy

https://krutykrtek.cz/ukrajinske-pohadky/